Bezpieczne opalanie

Piękny wygląd kojarzy się już od dawna z ciemną, opaloną skórą. Z tego powodu wiele, szczególnie pań, wyczekuje z niecierpliwością na okres letni, podczas którego promieniowanie słoneczne jest największe. Pozwala to na wygrzewanie się w promieniach słońca i uzyskanie naturalnej opalenizny. Wiąże się to jednak z różnego rodzaju niebezpieczeństwami. Dermatolodzy ostrzegają, iż regularne, długotrwałe opalanie jest szkodliwe. Skóra bowiem jest wtedy uszkodzona. W jaki sposób zatem uzyskać ma ona piękny, brązowy kolor bez jednoczesnego narażania naszego zdrowia?

Przed wyjazdem na wakacje nie należy zapomnieć o zakupie odpowiednich kosmetyków. Należą do nich przede wszystkim kremy z filtrem i balsamy po opalaniu. Nie mogą być one jednak wybrane przypadkowo, a dobierane indywidualnie do naszego typu urody i stanu skóry. Dzięki nim unikniemy nieprzyjemnych poparzeń, szybkiego starzenia się skóry oraz ryzyka wystąpienia zmian, np. groźnego czerniaka.

Ważne jest także to, gdzie i jak się opalamy. Nie powinno odbywać się to w największym słońcu i godzinach południowych. Wtedy niekorzystne promieniowanie jest największe. Aby nasz wygląd nie uległ pogorszeniu, o wiele lepiej wybierać miejsca w cieniu i nie można zapomnieć o nakryciu głowy, najlepiej sprawdzi się tutaj kapelusz z szerokim rondem.

Dodaj komentarz